Krem do rąk – dlaczego warto?

Posted | 0 komnetarzy

Krem do rąk – dlaczego warto?

Do najpopularniejszych i najczęściej kupowanych preparatów pielęgnacyjnych do dłoni należą z całą pewnością kremy oraz balsamy do rąk. Są one prostym i wygodnym sposobem na to, aby poprawić nawilżenie skóry, a ich przyjemny zapach to dodatkowy atut.

Różnorodność dostępnych kremów sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, a niektórym osobom są one szczególnie polecane. Każda gospodyni domowa, które chce się dobrze wywiązywać ze swoich obowiązków jest narażona na kontakt z detergentami, mogącymi zaszkodzić kondycji dłoni. Codzienne zmywanie naczyń, ręczne pranie czy mycie podłóg to różne chemiczne substancje atakujące naszą skórę. Na efekty nie trzeba długo czekać.

Pierwsze w kolejce czeka przesuszenie skóry – staje się ona chropowata, traci swoją elastyczność. Można spodziewać się zaczerwienienia, niekiedy także swędzenia. Utrata wody przez skórę prowadzi czasami do dalszych komplikacji i wystąpienia reakcji uczuleniowych.

Należy zatem odbudować naturalną powłokę ochronną i zapewnić skórze optymalne nawilżenie. Kremy temu właśnie służą. Te lekkie mają właściwości typowo nawilżające i sprawdzą się zwłaszcza latem. Z kolei te tłuste są idealne zimą – chronią bowiem ręce przed negatywnym działaniem niskich temperatur.

Wśród oferowanych produktów z łatwością znajdziemy również kremy czy balsamy służące równocześnie pielęgnacji paznokci. Takie „dwa w jednym” to bardzo dobry pomysł, ponieważ różne domowe i zawodowe czynności szkodzą również „pazurom”.

szczepienia alergicznie.net.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *