Lekki krok z zadbanymi stopami

Posted | 0 komnetarzy

Lekki krok z zadbanymi stopami

Chodzimy codziennie i najbardziej obciążone w czasie tej czynności są nasze stopy. Narażone są głównie na ciągły nacisk w stosunku do podłoża, a buty nie zawsze są optymalnie wyprofilowane.

Gdy tak jest, mogą pojawiać się rozmaite dolegliwości – przede wszystkim ból, ale często stanowi on jedynie dalszą konsekwencję innych procesów. Intensywne chodzenie w źle dobranym obuwiu może skutkować twardnieniem skóry na pięcie i tworzeniem się odcisków. Czasami występują one również na innych partiach stopy i za każdym razem sprawiają poważne problemy. Można oczywiście z tym zjawiskiem walczyć, ale zdecydowanie lepsza (jak w każdej kwestii) jest profilaktyka.

Jeśli zaczynamy czuć, że na stopach dzieje się coś niepokojącego, trzeba działać szybko. Pomoże systematyczne stosowanie kremów zmiękczających skórę i to najlepiej codziennie. Aplikując je możemy znacząco ograniczyć problem, a na dłuższą metę wyeliminować go całkowicie.

Poza kremami dostępne są także specjalne balsamy i oliwki. Generalnie dobry będzie każdy preparat na chrypkę, który zapewnia właściwe nawilżenie skóry stóp. Pamiętajmy wszakże, iż jest ona narażona na przesuszenie po każdym dłuższym chodzeniu, a także po kąpieli. Większość środków myjących ma tendencje do wysuszania naszego ciała, dlatego trzeba się przed tym uchronić.

Stosujmy mydła i żele pod prysznic z bogatą formułą nawilżającą – posłuży ona dobrze całemu ciału, a stopy także sporo na tym zyskają. Oferta rynkowa w tym zakresie jest bogata.

przyjdź na rehabilitację rehabilitacja pomoże w odzyskaniu dawnej formy http://stomatologiczne.net.pl/zeby/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *