Pokonać zrogowacenia

Posted | 0 komnetarzy

Pokonać zrogowacenia

Bolączką, z którą boryka się wiele osób (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) jest zrogowaciała skóra stóp. Powstaje ona przede wszystkim na pięcie, na którą pada największy nacisk w czasie poruszania się.

Sygnalizowaliśmy już ten problem nieco wcześniej, teraz podsuniemy kilka recept na jego wyeliminowanie. Przysłowie „mądry Polak po szkodzie” pasuje jak ulał do tego tematu. Działa ona na bardzo podobnej zasadzie jak papier ścierny stosowany w pracach technicznych, ale w przeciwieństwie do niego jest znac
Zdecydowana większość podejmuje walkę z
rogowaceniem, kiedy ono już nastąpi i zabrnie daleko. Im skóra robi się
twardsza, tym więcej energii i środków trzeba będzie przeznaczyć, aby
powróciła do normalnego stanu. Nie ma jednak powodów, aby się specjalnie
martwić – po pierwsze, jeszcze nikt na to nie umarł. Po drugie – zawsze
znajdzie się rada.

Sojusznikiem w walce będzie na pewno pumeks. To specjalna porowata
kostka o świetnych właściwościach ścieralnych.znie łagodniejsza dla ciała.

Pumeks powinien być wyprodukowany z naturalnych surowców – wtedy mamy pewność, że jest nie tylko ekologiczny, ale również nie wywoła uczuleń oraz podrażnień. Po kąpieli lub prysznicu, gdy skóra stóp jest rozmiękczona, trzeba szorować ją pumeksem przez jakieś dwie minuty. Tym samym stopniowo będziemy usuwać złogi martwej, wysuszonej na wiór skóry.

Równie pomocny okaże się odpowiedni krem zmiękczający stopy. Z jego nabyciem nie będzie kłopotu – istnieją różne marki dostępne w aptekach i drogeriach. Kilka tygodni takiej kremowo-pumeksowej terapii powinno dać niezły efekt. W sytuacji zaś, gdy problem będzie narastał, pozostaje skonsultowanie się ze specjalistą. Możemy znaleźć wiele profesjonalnych klinik po wpisaniu w wyszukiwarce internetowej hasła „leczenie stóp Kraków”, czy „podolog Poznań”.

fizjoterapia w luboniu http://www.fizjo-forma.pl/o-mnie.html odwiedź nas podolog warszawa

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *