Sposób na potliwość

Posted | 0 komnetarzy

Sposób na potliwość

Intensywne pocenie się dłoni oraz stóp to przypadłość bardzo kłopotliwa, wstydliwa i występująca częściej niż nam się wydaje. W skrajnych sytuacjach może ona prowadzić do problemów natury psychologicznej.

Ludzie blokują się towarzysko, wolą unikać sytuacji, w których będzie trzeba podać komuś rękę czy zdjąć buty. Możemy jednak uspokoić tych, którzy mają z potem problem – również z tym da się efektywnie walczyć. Na początek trzeba jasno powiedzieć, że nadmierna potliwość nie ma nic wspólnego z brakiem dostatecznej dbałości o higienę. Jest ona wynikiem zbyt dużej aktywności gruczołów potowych. Pojawia się punktowo (na przykład na dłoniach), a czasami dotyczy całego ciała.

Trudno powiedzieć, co jest bardziej problematyczne – pocące się stopy czy dłonie. Te pierwsze, jeśli są godzinami zamknięte w szczelnym obuwiu, oprócz dyskomfortu wynikającego z wilgoci zwykle wiążą się także z przykrym zapachem.

W sukurs idą wówczas specjalne dezodoranty – spełniają one równolegle dwa zadania. Po pierwsze eliminują nieprzyjemne zapachy, roztaczając wokół nóg aurę świeżości. Po drugie są swoistymi antyperspirantami – powinny zredukować wytwarzanie potu. Dłoniom pomogą z kolei kremy do rąk potliwych, zawierające zwykle talk. Tworzą one aksamitny film, który powinien poprawić stan rzeczy.

www.odmianychwastow.com.pl

Dezodorant jest skuteczny, ale może ujemnie wpłynąć na skórę wysuszając ją. Alternatywą dla niego są balsamy oraz kremy. Także poprawiają zapach stóp, a równocześnie sprawiają, że będą się one mniej pocić.

http://alergicznie.net.pl http://stomatologiczne.net.pl/protetyka/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *