Stopy nie są gorsze, czyli pedikiur

Posted | 0 komnetarzy

Stopy nie są gorsze, czyli pedikiur

Wiemy już, że można zadbać o paznokcie u rąk i dla zdecydowanej większości z nas jest to oczywiste i naturalne. Jednakże analogiczne czynności da się wykonać w stosunku do paznokci naszych stóp.

Od strony technicznej wszystko wygląda podobnie, cel również jest taki sam – atrakcyjne i zdrowe płytki. Pojawia się jednak pytanie, czy paznokieć u stopy potrzebuje innej pielęgnacji? Bez wątpienia tak. Wynika to z jego specyficznej budowy. Jest on grubszy i twardszy, a więc wymaga nieco innego podejścia. Preparaty pielęgnacyjne jakich użyje kosmetyczka podczas zabiegu muszą być intensywniejsze, aby dogłębnie odżywić płytkę i zapewnić jej optymalną ilość dobroczynnych substancji.

Znaczenie pedikiuru z punktu widzenia kobiecej urody zmienia się wraz z porą roku. Generalnie wskazane jest, aby wykonywać go przede wszystkim wiosną oraz latem, czyli wtedy, gdy często nosi się odkryte buty.

Sandały mają to do siebie, że paznokcie są w nich doskonale widoczne, a więc nie powinny one razić w oczy kiepską kondycją. Do tego warto również dodać porządny lakier, dzięki któremu całość będzie okazała i przykuje uwagę męskich spojrzeń.

https://www.hitobuwie.pl/marki/simen.html

Niektóre osoby nieco lekceważą pedikiur, ponieważ wychodzą z założenia, iż paznokcie stóp nie wymagają tak wiele uwagi jak te u rąk. Z estetycznego punktu widzenia można się nawet zgodzić, ale pamiętajmy, że chodząc w butach narażamy całą stopę na wiele obciążeń. Można więc dać jej nieco ożywczego oddechu.

nowoczesne leki okulary przeciwsłonecze soczewki kontaktowe Bydgoszcz usługi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *