Wybieramy dobry lakier do paznokci

Posted | 0 komnetarzy

Wybieramy dobry lakier do paznokci

Nie ma kobiecych dłoni bez porządnego lakieru do paznokci – można zaryzykować taką tezę, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że może być ona kontrowersyjna. Są bowiem panie w różnym wieku, którym lakier do szczęścia potrzebny nie jest.

Owszem, przywiązują one sporą wagę do dbania o ogólny stan paznokci, starają się usuwać skórki i równiutko je przyciąć, ale za lakiery dziękują. Cóż, niektóre z nich faktycznie mogą wyrządzić płytkom krzywdę. Mowa o tych preparatach, których nie wzbogacono substancjami odżywczymi. Zawierają one za to sporo agresywnej chemii, która przy dłuższym stosowaniu może osłabić strukturę paznokcia. Nie o to wszakże chodzi, dlatego wybierać trzeba z głową.

Jeśli już nabywamy lakier, starajmy się, aby pochodził on z pewnego źródła i był sygnowany marką o uznanej renomie. Sprawa nie jest prosta, ponieważ oferta jest szalenie bogata. Każda większa drogeria proponuje nam nawet kilkanaście różnych firm, z których cześć nie jest nawet znana.

Gdy nachodzą nas wątpliwości, warto zapoznać się ze składem surowcowym. Sięgajmy po lakiery, które zawierają keratynę, lanolinę oraz inne wartościowe składniki. Równoważą one chemiczną część receptury, od której uciec się nie da.

Lakiery do paznokci służą z jednej strony pielęgnacji dłoni, a z drugiej są kosmetyczną ozdobą, taką jak szminka czy maskara. Inwestujmy w te naprawdę dobre, bo jeśli jeden lakier kosztuje trzy złote, a drugi trzydzieści, to nie ma siły – muszą się one wyraźnie różnić.

rehabilitaja czy fizjoterapia luboń to miasto wielu możliwości

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *